Beebiõlid ja mineraalõlid / Töpfer babycare skin oil


 Väga tihti kuuleb jutte, et beebiõlid on kõige hirmsamad asjad mida beebi nahale määrida. Levinud on arusaam,et kõik beebidele mõeldud õlid on mineraalõlid, mis saadud nafta töötluse käigus ning on lisatud lõhnaaineid veel juurde. Niiviisi kõlab päris hullusti küll. Seekord kirjutangi mineraal- ja beebiõlidest ning kuidas aru saada kas toode sisaldab mineraalõli.

 Mineraalõlid on värvitud ja lõhnatud. Neid saadakse fossiilsete (nafta) kütuste tootmisel. Keemiliselt pole nad rasvad, õlid ega rasvhapped. Koosnevad peamiselt süsivesinikest ja mineraalainetest. Peamine põhjus miks neid kasutatakse on odavus, hea säilivus ning ei tekita peaaegu mitte üldse allergiaid. Seetõttu odav kosmeetika reeglina põhineb mineraalõlil.
 Kasutatakse massaažikreemides ja -õlides, puhastusemulsioonides, ilmastikukaitsekreemides, kreemipõhjades, et niiskus naha pinnalt ei haihtuks ning meikimisvahendites.

Mineraalõlid:

Parafiin -  vedel parafiin - paraffinum liquidum ; tahke - paraffinum durum

Kõva parafiini kasutatakse maskides (kätele,jalgadele), aitab nahale levitatud ainetel imenduda, parandab naha niiskussisaldust ja vereringet, puhastab nahka, valuvaigistav ja liigeste liikuvust parandav.

Cera Microcristallina - kasutatakse sideainena, emulsioonistabilisaator, läbipaistvust vähendav aine ning reguleerib viskoossust.

Ozokeriit - ehk Ozokerite - kasutatakse soojusraviks, valuvaigistav ja põletikuvastane, parandab vereringet ja ainevahetust.

Vaseliin - ehk  Petrolatum - sobib tundlikule nahale, peamiselt kasutatakse massaažis. Näonahal ummistab poore.

 Toote koostises on mineraalõlid leitavad järgnevate nimetustega: Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Ozokerite, cera microcristallina, hydrogenated polyisobutene.


  Mineraalõlid ei imendu naha sisse. Nad jäävad naha pinnale moodustades "kile" ning tekitavad tunde nagu nahk oleks pehme ja niisutatud. Pikaaegsel kasutamisel hoopis kuivatavad nahka.
 Naturaalsed taimeõlid käituvad nahal teisiti kui mineraalõlid. Taimsed õlid on rikkad vitamiinide ja eeterlike õlide poolest ning moodustavad nahapinnale hingava kaitsekihi, toetades naha loomulikke funktsioone.
 Mineraalõli võib ummistada poore, mis omakorda soodustab komedoonide ja akne teket. See sõltub mineraalõli puhtuse astmest ehk kui palju on seda puhastatud. Paraku toote koostises astet ei märgita ning pole võimalik teada saada kui puhast õli tootes kasutatud on. Kuna õli tekitab kaitsva kihi siis tegelikult on võimalik poore ummistada ka kõige puhtama mineraalõliga kui nahal on bakterid enne mineraalõliga toote pealekandmist. Tulemuseks on bakterid tihedalt mineraalõli ja naha vahel.
  Mineraalõli ei tee nahale mitte midagi head, temas pole nahale mitte midagi kasulikku. Ta lihtsalt on kihina naha peal ja ennetab niiskuse haihtumist. Seega, mis mõte sellel on kui meil on nii palju häid tooteid naturaalsete õlidega, mis reaalselt teevad nahale head, toidavad ja niisutavad sügavuti? Miskipärast seostatakse kõiki beebiõlisid mineraalõlidega, millele on lihtsalt lõhna lisatud. See ei vasta õnneks tõele. Viimasel ajal tehakse päris palju häid looduslikke õlisid, muidugi on neil hind   natuke kõrgem.
  Mineraalõli baasil beebiõlid on näiteks Johnson's baby, Sebamed, Libero.


 Põhjus miks tuli beebiõlide teema päevakorda on see, et lasin abikaasal apteegist tuua ühe. Keskmisel tütrel on nahk kuivaks läinud, kuid tema aktiivsuse tõttu vannis õnnetuste vältimiseks ei julge vannivette õli lisada, mis oleks muidugi parem variant. Minu nõue oli, et ei sisaldaks mineraalõli. Niisiis tuli ta apteekri soovitusel Töpferi babycare õliga. (100ml hind umbes 8.50 eurot apteegis)
 Tootekirjeldus: Naha puhastamiseks (nt mähkmepiirkonnale), massaažiks, pehmendamiseks mõeldud nahahooldusõli. Sobib kasutamiseks alates sünnist, ka täiskasvanutele ning rasedatele rasedusarmide vältimiseks. 98% orgaaniline. Koostises on parfum , kuid see on naturaalsetest eeterlikest õlidest.
 Kasutamine: vastavalt vajadusele, õrnalt niiskele nahale.
 Sisaldab nisukliid, saialille, oliivõli, jojobaõli ja mandliõli.

Nisukliid - tugevdavad naha loomulikku happemantlit, toetab naha paranemist, ennetab naha ärritusi.

Saialill - pehmendab nahka, pidurdab naha ärrituste ja põletike tekkimist, kiirendab naha paranemist, parandab haavu ja haavandeid, tugevalt antiseptiline, naha uuendaja, valuvaigistav.

Oliiviõli - pehmendab ja toidab nahka, aktiviseerib toimeainete imendumist, parandab hapnikusisaldust ja takistab niiskuse eraldumist. Sobib kuiva ja õrna naha kaitseks ilmastikumõjude eest.

Jojobaõli - normaliseerib naha toiminguid, antioksüdant, säilitab naha niiskust, kiirendab armide paranemist, naturaalse kollageeni allikas.

Mandliõli - pehmendab põletushaavu ja kiirendab nende paranemist, pehmendab ja toidab nahka, sobib ärrituvale nahale, parandab naha pH-d.


 Õli on kerge magusa lõhnaga ning imendub hästi, ei jäta libedaks/rasvaseks. Annab kohest leevendust kuivale nahale. Kulub suhteliselt vähe. Proovin ilmselt varsti ka enda peal.Huvitavaid fakte! 

  • välispidiselt ravib oliiviõli artriiti, lihasvalusid, nahapõletikke, ekseeme ja psoriaasi.


Kommentaarid

Populaarsed postitused