Kito-Kit haavaravigeel / LOOSIMINE!

 Sügisel sain ma testimiseks üsna ebatavalise toote. Ebatavalise, sest sa kunagi ei tea millal ennast vigastad või ära põletad. Eks lootus oli, et midagi ei juhtugi ja see jääbki igaks juhuks koduapteeki seisma, aga selle aja jooksul jõudsin ma noaga sõrme lõigata ja igasugu muid väikeseid haavu saada. Tegemist on siis innovatiivse haavaravivahendiga nimega Kito-Kit, mis suudab desinfitseerida haava, peatada verejooksu, vaigistada valu, kiirendada oluliselt haava paranemist ja vältida armide teket.

Kito-Kit ravigeel haavadele ja põletustele (müügil apteekides 5g/20g)


Koostis: Kitosaan, naatriumhüdroksiid, etaanhape, suktsiinanhüdriid, vesi.

 Kito-Kit on vee baasil valmistatud lõhna-, lisa- ja säilitusainetevaba steriilne haavaravigeel, mille toimeaine on kitosaan-suktsinaat. See ei põhjusta allergilisi reaktsioone isegi kokkupuutel sügavate või veritsevate haavade ja põletustega. Vastunäidustused Kito-Kiti kasutamiseks puuduvad, aga pakendi infoleht siiski ei soovita kasutada rasedatel ja alla 3 aastastel lastel ning ülitundlikkuse või allergia korral koostisainete suhtes. Väidetavalt pole teada ühtegi juhtu allergiast kitosaanile ja selle geeli koostisesse kuuluv kitosaan on ohutu ka neile, kellel on allergia koorikloomade vastu. Kito-Kit haavaravimi on välja töötanud Luksemburgi farmaatsiaettevõte Biotech Industry, mis tegeleb teadus-ja arendustööga dermatoloogia, esteetilise meditsiini ja biotehnoloogiate vallas. Praegu on Biotech Industry keskendunud raskete haavade ning põletuste raviks mõeldud kitosaan-suktsinaat ravimite grupile. 

 Kui enamik müügil olevatest valuvaigistavatest kreemidest ei sobi kahjustatud nahale kandmiseks ega oma ravivat toimet, siis Kito-Kiti ravigeeli võib ainsana kanda otse kahjustatud nahale ning isegi veritsevatele ja sügavatele haavadele ja haavanditele. See desinfitseerib haava, rahustab ja vaigistab valu. Ühtlasi aktiviseerib ka vereringet, kiirendades oluliselt vigastuse paranemist ja vähendades armide tekkimise riski. Geeli võib kanda nii väikestele kui ka suurtele ja sügavatele haavadele, olenemata sellest, kas haav on põletikuline või veritsev. Seda võib kasutada kõikvõimalike põletuste ja haavade, lamatishaavandite, sünnitusjärgsete haavandite, imetamisest tekkinud haavandite, infekteerunud hemorroidide, operatsioonijärgsete haavade ning kõikvõimalike nahatraumade puhul, sõltuvalt arterite konditsioonist ka diabeetilistel haavanditel.

Kasutamine: Enne kasutamist tuleb pesta käed ja puhastamiseks mitte kasutada antiseptilisi vahendeid. Haavale tuleb kanda geeli paksu kihina kord päevas ja lasta sel kuivada. Värske vigastuse puhul tuleb traumeeritud kohta enne jooksva vee all õrnalt loputada ning vajadusel kanda geeli haavale mitu korda, kuni valu kadumiseni. Kito-Kit on steriilne, mistõttu antiseptikume pole vaja kasutada. Parimate tulemuste saavutamiseks on oluline ravi alustada kohe pärast haava tekkimist. Ravimi kasutusaeg sõltub inimese vanusest ja haava tüübist, kuid enamasti piisab 2-3 päevast. Geel on mõeldud ainult välispidiseks kasutamiseks.

 "Kito-Kit sobib nii koduapteeki iseseisvaks kasutamiseks kui ka meditsiiniprofessionaalidele haiglates, haavakabinettides, hoolduskliinikutes ning erinevatel protseduuridel. Muuhulgas on see kasutusel Pariisi kuulsas Saint-Louis’ haiglas põletuste ravis ja nahasiirikute hooldamisel, samuti kasutab Kito-Kiti Prantsusmaa sõjaväehaigla Des Invalides tunnustatud peakirurg dr. Anne Bouix krooniliste haavade ja põletushaavade armide ravis." Minu esimene kogemus geeliga oli siis, kui hakkisin kapsast ja lõikasin kogemata pöidlasse. Lõikehaav oli küllaltki sügav ja nahk lipendas pöidla otsas, verd tuli samuti palju. Pesin pöialt voolava vee all ja siis pigistasin tuubist geeli peale. See geel pole nagu tavaline geel, sest ta on järgi veniva tekstuuriga. Ei ole päris nii, et määrid lihtsalt peale, vaid tuubist tuleb selline geeljas tarretise laadne toode, mis minu jaoks isiklikult oli päris harjumatu. Teda pidi nagu paika sättima, et ta õiges kohas oleks ja siis tuli lasta tal natuke aega kuivada. Liiga paksu kihina ei tasu panna, sest siis ta ei kuiva hästi ära ja jääb pigem tükki, aga ühtlase kihina peale kantuna ta nagu sulab haava ümber. Ta oli mu pöidla peal nagu nähtamatu plaaster. Ära sulades sulandus ta sõrme kumerustega ja jäi selline läbipaistev püsiv kiht, mis ei tulnud ära, kattis haava ja peatas verejooksu. Sellise haava puhul oli geel eriti tänuväärne, sest nii ei jäänud nahk sõrme otsas lipendama, vaid see hoidis ilusti kõike ühes tükis ja ühel tasapinnal koos ehk oli nagu kokku liimitud. Esimesel päeval panin ma seda kohe palju kordi, sest see võttis valu ikka korralikult vähemaks.Edaspidi piisas paarist korrast ja lipendav nahk kasvas ilusti välja. Mingit limiiti, et mitu korda päevas panna võib, sellel tootel pole ning ta tuleb väga lihtsasti veega pestes maha.
  Seda geeli olen veel lisaks kasutanud väiksemate vigastuste korral - näiteks raseerimisel sisselõigete puhul, sest see peatab verejooksu ja aitab kiiremini paraneda ning väiksematel põletustel, sest ta annab hea valuvaigistava efekti. Igati tänuväärne ja mitmekülgne toode, mis on ideaalne koduapteeki või tööle. Ma olen temaga nii ära harjunud ja ausalt öeldes ei tea ühtki paremat asendust.

 Õnneks saadeti mulle lisaks veel üks tuub, mida lugejate vahel välja loosida. Kui soovid samuti Kito-Kiti oma koduapteeki, siis vaata minu blogi Facebooki lehele ja osale loosimises! Võitja loosin 16. märtsi õhtul.


Kommentaarid

Populaarsed postitused