VIVI Mi hambapasta ja söega hambahari


  Leedu looduskosmeetika VIVI vastu oli mul armastus esimesest silmapilgust ja nüüdseks olen ära proovinud enamus nende tooteid. Nende valikus on lisaks näo-, keha- ja juuksehooldustoodetele ka suuhooldustooted, mis üllatasid mind väga positiivselt. Suuhoolduseks on neil erinevad hambapastad, hambaharjad, suuloputusvahend ja aktiivsöega hammaste valgendaja, kuid minu kogemus piirdub hetkel ainult hambapasta ja hambaharjaga.


 Enamik hambapastasid sisaldavad fluoriidi, mis on toksiline tööstuse jäätmeprodukt, kuid väidetavalt aitab see võidelda hambakaariese vastu. VIVI hambapastades fluoriidi pole ja nende kõige erilisem koostisaine on kalident, mis on bioaktiivne kaltsium ning moodustab 97% hamba emalilist. Uuringud on näidanud, et kalident suudab remineraliseerida ja täita hambaemaili pragusid, ennetada hambakatu teket ning ära hoida happelistest ja süsihappegaasi sisaldavatest toiduainetest tingitud kahjustusi. Lisaks on sellel õrn valgendav efekt, ta ei kriimusta hambaemaili ja ta vähendab tundlikkust.
  VIVI hambapastad ei vahuta, kuid on väga heade puhastavate omadustega. Suuhoolduse tooted on loodud ainetest, mida kasutatakse ka toiduainete tööstuses ning on seetõttu ohutud ja sobivad kasutamiseks tervele perele.


VIVI Mi Piparmündi hambapasta kalidentiga 130g  9€

Tootekirjeldus: Mittevahutava hambapasta põhi koostisosaks on Kalident ja looduslikud toitained. Kalident (Calcium Hydroxyapatite) – see on looduslik, anorgaanilise päritoluga aine, mille koostis sarnaneb 97% hambaemaili koostisega. See aine vähendab hambaemaili demineralisatsiooni, aitab vältida kaariest, neutraliseerib tagajärgi, mis on seotud suuõõne halva hügieeni, happeliste toiduainete ning süsihappegaasi sisaldavate jookide toimega. Looduslik mentool annab hambapastale meeldiva ja värske maitse.

Koostis: Aqua, Sorbitol, Silica, Hydroxyapatite, Calcium Carbonate, Cocos Nucifera Oil*, Sodium Bicarbonate, Menthol, D-glucono -1.5 Lactone, Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Mentha Piperita Oil, Acacia Gum, Xanthan Gum. *Organic certified ingredients.

 Hambapasta sisaldab söögisoodat, mis on populaarne vahend hammaste valgendamiseks loodusesõprade seas. Lisaks sisaldab pasta kookosõli, mis pidurdab suus paljude bakterite elutegevust ja hambaaukude teket. Sorbitool teeb pasta magusamaks ja piparmündiõli annab värskust.

  Selle hambapasta kasutamine oli algul väga harjumatu, sest ta üldse ei vahuta. Iseenesest see natuke raskendab pesemist, aga pikapeale harjub ära ja vahutamine ei tundugi üldse tähtis omadus olevat. Ongi vähem lisaaineid! Enne VIVI hambapasta proovimist olin ma mõnda aega kasutanud Ecodenta ja Sensodyne omasid, sest mul on hambad ja igemed väga tundlikud alates esimesest rasedusest ehk juba 6 kuus aastat. Isegi leebete vahenditega oli igemetel valus, aga ma olin ajaga lihtsalt ära harjunud ja natuke valu käis nagu asja juurde. VIVI üllatas mind vägagi, sest seda pastat kasutades mul polnud üldse suus valu tunda ja muidugi selle hea tundega harjusin ma kohe eriti kiiresti ära. Kui esimene VIVI pasta pudel otsa sai, siis haarasin poest kiiruga Ecodenta ja siis mul tuli koheselt väga hästi meelde, mis on igemevalu. Nii ma olengi nüüd VIVI hambapastast sõltuvuses, sest minu jaoks on kõige olulisem hambad valutult puhtaks saada. Lisaks on minu silmis pumppudel palju mugavam, kui pigistatav tuub.


VIVI Söega hambahari 6€ 

Tootekirjeldus: Nende hambaharjade harjased on valmistatud materjalist, mis sisaldab bambuse söe osakesi. Seetõttu need harjased genereerivad negatiivseid ioone ja infrapunakiiri, millel on igemete seisundit parandav, antibakteriaalne ja hambaid valgendav toime. 
Soovituslik on vahetada see hambahari uue vastu iga 4-6 kuu tagant.

 Hambaharjad on ühed VIVI bestsellerid juba üle 4 aasta, kuna nad on kvaliteetsed ja kasutusaeg on tavapärasest pikem. Hambahari on kaetud Jaapanist pärit bambuse söega, mis on antibakteriaalne ja kergelt valgendava toimega. Harjaste tugevust saab reguleerida vastavalt oma soovile - pehmemate harjaste jaoks hoia 10 sekundit sooja voolava vee all ning kõvemate harjaste jaoks hoia 10 sekundit külma vee all.


  Mina ostsin oma esimese hambaharja augustis ja vahetasin uue vastu alles talvel, sest hari on tõesti vastupidav. Harjased ei vaju nii kergelt laiali, kui toidupoodides müüdavatel. Varem ostsin alati soft või extra soft varianti, mis vajus ikka üpris kiiresti ära. Enne VIVI hambaharjaga pesemist hoian lihtsalt 10 sekundit sooja vee all ja hari on piisavalt pehme. Harjased on otsast natuke peenemad ja tänu sellele pääseb hari ilusti ka raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse.


 Need kaks toodet on mu kindlad lemmikud, mis jäävad ilmselt püsima ja soovitan ka teistele. Võib-olla julgen millalgi ka nende mango või mürri/nelgi hambapastat proovida, aga siiani olen koguaeg ainult piparmündi oma haaranud - rohkem minu teema lihtsalt. Nad võiksid lastele ka eraldi hambaharjad veel teha.

 Kas olete VIVI suuhooldustooteid proovinud? Minul suundus igal juhul huvi nüüd nende hambavalgendaja poole.

Kommentaarid

Populaarsed postitused