ILUTEE - taimetee sügisõhtusse


 Praegu on mul raamatutest käsil Klaire Kolmanni raamat "Terve välimuse heaks", mis keskendub rahvameditsiini ravivõtetele ja looduskosmeetikale. Antud raamatu osas olen ma veidi skeptiline ja leidsin mõnel leheküljel vastuolulist infot, aga veidi põnevust ta siiski annab. Eks ikka on vaja oma silmaringi avardada.
 Nimelt leidsin sealt kohe kaks korda ühte ja sama ilutee retsepti ja kui juba korratakse seda ühes raamatus erinevates peatükkides, siis minu huvi see tõstab. Ma pole varasemalt taimeteid eriti kasutanud ilu nimel, aga miks mitte proovida. Iga uus asi lisab argiellu veidi põnevust.

Retsept on siis järgmine:

ILUTEE
 Sega võrdses koguses petersellilehti ja saialilleõisi ja natuke vereurmarohtu, vala 1tl taimesegule klaasitäis keeva vett ja lase kaane all tõmmata 15min. Joo õhtuti enne magamaminekut 10-päevase kuurina. Teele võib lisada veidi mett. Tee ravib probleemset näonahka ja annab ilusa jume.

10 päeva on küllaltki lühike kuur ja mingit imet ma sealt ei oota, aga tasub ju proovida. Praegu on vähemalt minu jaoks pingeline aeg ja see tähendab stressiaknet - need ebapuhtused suu ümber ja lõua peal. Kohutav asi. Lähed stressi ja siis annab nahk sulle veel stressi juurde!


 Koostisosadest lähemalt:

 • Petersellilehed - peterselliteel on diureetiline toime ja ta soodustab jääkainete eritumist kehast. Petersell sisaldab eeterlikke õlisid, mis on bakterite ja seente vastase toimega ning seetõttu aitab ta infektsioonide ja akne vastu. Seda siis nii teena, toidus, kui ka naha peal.  
 • Saialilleõied - tugeva põletikuvastase toimega. Hea vahend ilusa puhta näonaha saamiseks. Lisatakse maksa- ja sapiteid puhastavatesse teedesse.
 • Vereurmarohi - põletikuvastane, tugeva antibakteriaalse ja mikroobivastase toimega. Lisaks lõõgastab spasme ja puhastab maksa
 Kõik paistab ju toimelt tore, aga vereurmarohu pakendil on kirjas, et enne tarvitamist pidada nõu arstiga. Nimelt on antud taim mürgine ja raamatus küll kirjas sellest midagi pole ning pole ka täpset kogust öeldud, et palju lisada. Igaüks võib terminit "natuke" erinevalt mõista. Pakend annab teada, et päevas ei tohi tarvitada üle 5 grammi ja ainult vereurmarohust teed tehes lisatakse teda 0,5-1 teelusikatäit klaasi keeva vee kohta 

 Kuna niikuinii tarbime igapäevaselt erinevaid mürke erineval moel, siis kontrollitud koguses taime manustamine minu jaoks hirmutav ei ole. Hirmutav on pigem väljakutse, et end distsiplineerida ja kümnel järjestikusel õhtul enne magamaminekut endale taimeteed teha. Kuidas teiega on? Kas keegi liitub ettevõtmisega? Igal juhul oleks põnev kümne päeva pärast teiste kogemusi samuti kuulda.  

Head joomist!

Kommentaarid

 1. Vereurmarohi on tõesti üllatav komponent. Selles mõttes, et mina olen kunagi selle mahlaga suvel soolatüükaid ravinud. Olen pidanud seda väga tugeva toimega taimeks ja poleks elus arvanud, et sellest võiks teed teha. Aga väikeses koguses võib-olla tõesti mõjub hästi. Kirjuta siis kindlasti, kuidas toimis :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vereurmarohtu kasutatakse ikka nii erinevate asjade puhul ja ju siis peab tõhus olema, kui mürgist asja soovitatakse :D Ma ei tea kas on veel mürgiseid taimi, mida teena soovitatakse tarvitada?
   Pakendil on igatahes kirjas - maksa- ja sapipõiehaiguste, stenokardia, bronhiaalastma ja valuvaigistina haavandtõve korral. Pulbri/tinktuurina ka seenhaigustele ja psoriaasile.
   Ma olen veidi skeptiline ja ilmselt pole midagi kümne päeva pärast kirjutada, aga kes teab - äkki söön veel oma sõnu :D

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused